Móda, kterou muži nesnášejí
Ilustrační foto: ingimage.com

Móda, kterou muži nesnášejí

6. 2. 2019

Možná, že by ženy byly překvapené, kdyby se více vyptávaly mužů, jaké oblečení, líčení či účesy se jim na nich líbí a jaké ne. Jsou trendy, které u pánů vyvolávají nepochopení. A čím je muž starší, tím častěji mu některé v současnosti velmi rozšířené outfity, připadají spíše odpudivé, než přitažlivé.

Tady je pokus o soupis toho, co muži nejčastěji označují za nehezké, když přijde řeč na ženské zkrášlování.

Tílko na ramínka a z něj vykukující ramínka další, od podprsenky. Absolutní top mezi oblečením, které mužům přijde spíše odpudivé než sexy, byť si jeho nositelky zpravidla myslí opak. Je jasné, že pokud je velké vedro, dá se takové oblečení tolerovat v přírodě, doma či na zahradě, ale ženy takto s oblibou v poslední době vyrážejí do obchodů, cestují tak. Vykukující ramínka od podprsenek se staly něčím normálním. Muži dříve narození velmi často říkají, že v tom nevidí nic pokrokového, natož sexy a nostalgicky vzpomínají na časy, ve kterých bylo naprosto výjimečné a tudíž vzrušující zahlédnout kousek ženského spodního prádla. Nyní se na ně valí silné sádelnaté paže, mohutná odhalená záda a na nich ramínka podprsenek všech možných barev. Mladí muži jsou zvyklí, že se tento způsob odívání stal běžným, i oni však často zmiňují, že jej za extra přitažlivý nepovažují.

Melíry. Oživíme barvičku, uděláme proužky, budete vypadat mladistvější, výraznější. To je věta, která často zní v kadeřnictvích. Mnoho žen občas podlehne lákání a nechá si udělat nějaký ten světlejší či barevnější pruh. Kvalitní melír vypadá tak, že ho nikdo nepozná, je jako vlasy vybledlé od sluníčka. Jenže řeč je o pruzích výrazných, třeba světlých na hodně tmavých vlasech nebo nějakém tom v bordó barvě. Pozor na ně, muži velmi často zmiňují, že tuto úpravu vlasů na ženách nemají rádi. Připadá jim nepřirozená, umělá. Shodují se v tom mladí kluci stejně jako sedmdesátiletí gentlemani.

Rudá rtěnka. V současnosti jde o velký trend. Kdysi bývaly sytě rudé rty běžné, později převážil trend přirozeného líčení. Nyní se prodavačky v luxusních i běžných parfumériích snaží zákaznicím vysvětlit, že kdo nenosí rudé rty, jako by nebyl. Říká se, že každá žena by někdy výrazně rudé rty měla zkusit nosit, že je to smyslné, sexy. Zkrátka, že po ní muži budou šílet. Mnozí z nich říkají, že to vnímají přesně naopak. Příliš výrazně rudé rty podle nich sluší jen některým ženám a většina mužů zmiňuje, že dává přednost líčení přirozenému, v tlumených barvách. A co považují za úplně nejhorší? Když má žena rty rudé, ale poněkud rozmazané, po delším nošení rozpité, případně vsáklé do vrásek kolem úst. Takže závěr: u zralých žen se výrazně rudé rty líbí jen málokomu.

Zvířecí vzory. V minulém roce byly velmi v módě, zaplavily řetězce s oblečením. Ženy je nosí rády, připadají si v nic sexy. Ale pozor, muži velmi často zmiňují, že kozačky s leopardím potiskem nebo sukénku s vzorem tygra mají spojenu s odíváním žen poněkud lehčích mravů. Težko jim vysvětlit, že jde prostě jen o módní trend, oni to vnímají jinak.

Odrostlá barva. Blondýna s černým pruhem na temeni hlavy, zrzka nebo bruneta s pruhem šedivým. Muži se sice rádi nechávají klamat, ale pak jsou zklamaní, když vyjde najevo pravda. Takže to, že blondýnka je ve skutečnosti bruneta, což dokazuje dvoucentimetrový tmavý odrost vlasů, je pro ně určitým zklamáním. Podobně to mají muži vyššího věku u svých vrstevnic. Nepřemýšlejí nad tím, že ta fešná zajímavá bruneta ve svých pětašedesáti opravdu nemůže mít tak krásně tmavé vlasy, že se za nimi skrývá práce kadeřníka a spousta peněz, kterou si žádá pravidelné dobarvování odrostů každý měsíc, aby nebylo vidět, že dáma je ve skutečnosti úplně šedivá. Když se dotyčná nějakou dobu nedobarvuje a začne být vidět výrazná bílá pěšina, muži jsou nemile překvapeni. Mnozí dokonce říkají, že než nedokonale zabarvená neudržovaná žena se jim více líbí dáma, která své šediny hrdě přizná a vůbec se nebarví. 

Sportovní oblečení. To je velké téma, na kterém se muži neshodnou. Na jedné straně mnozí říkají, že žena v džínách, tričku a teniskách jim připadá vždy dobře oblečená, na druhé straně se otáčejí že tou, která jde s sukni nebo šatech a na vysokých podpatcích. Většinou se shodují, že se jim líbí, když je partnerka umí občas překvapit. Zkrátka, když ta fajn kamarádka do nepohody, která ráda nosí tenisky nebo pohorky, občas vyrazí do ulic jako nedostupná elegantní dáma.

Tetování a piercing. To jsou témata, která rozdělují generace. Zatímco většina mladých mužů nyní označuje tetování na ženách za přitažlivé, starší generace jej razantně odsuzuje. V tomto směru není prostor na kompromisy. Naprostá většina starších mužů má tetování spojeno s pobytem ve vězení a na ženském těle podle nich nemá co dělat. Mladší muži se pak dělí na dvě skupiny. Jedni jsou pro, aby žena měla tetování malé, jen jako zajímavý doplněk. Jiní naopak obdivují ženy, jejichž paže, záda nebo nohy připomínají malířská plátna a jsou i pro nějaké to zpestření celého toho uměleckého díla piercingem. Ano, tetování je věc, která, když na ni v mužské společnosti dojde řeč, spolehlivě vyvolá vášnivé diskuse, ba hádky.

Seznam toho, co mu na ženách připadá přitažlivé a co naopak nehezké, si samozřejmě může vytvořit každý muž sám. Je jasné, že každému se líbí něco jiného a že každá generace preferuje jiný styl, protože je pod vlivem reklam, celebrit, článků, zkrátka všeho toho, co ji obklopuje. Možná, že by se však ženy, a to ženy bez ohledu na věk, divily, kdyby někdy takovou mužskou debatu na téma, co se jim na nich líbí a co ne, poslouchaly.

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Ráda přidám svůj názor i když některé ženy nemusejí se mnou souhlasit.Žena je vlastně tvor,krásný sám o sobě a když si přidá na obličej nějaká ta rozumná malovátka,tak se akorát prohlédneí,když není o přírody výrazná.Nemám nic proti líčení.Také se maluji,makeup používám velmi zřídka v létě vůbec ne.Nelíbí se mi rudě namalované rty,taková žena mi připadá,jak kdyby právě zakousla králíka..Někdy i její část zubů je červená.Melíry,pokud vypadají přirozeně uznávám,hlavně když už se jim začíná hlava prokvétat,jak jinak než šedinami.Sama si barvím vlasy,jinak žádné přípravky na vlasy kromě šamponu a barvy nepoužívám.Žádné laky,nějaká tužidla,fény.Vlasy nechám uschnout přirozenou cestou i když to trvá déle.Módu mám ráda a moc.Sem tam si taky nějaký ten výstřelek koupím,ale musím vědět,že mi to sluší i v mém věku a že nebudu vypadat,jak stará dorostenka,či strašidlo. Nesnáším když je paní trochu při těle a navleče se do šatů do 3 čísla menších.Myslí si,že se jí ty špeky stáhnou.Ale chyba,vylezou ji zrovna tam,kde je to nejvíce vidět.Také paže by měly již stárnoucí ženy schovat Místo trička bez rukávů,nebo jen ramínkové zvolit tričko s rukávkem. Tetování neuznávám a řádné permanentní makeup nemám,ale schvauji to ženám,kterým to usnadní práci s malováním a tím i prokouknou..Milé ženy a dámy noste si to v čem se cítíte nejlépe,buďte samy sebou a pokud až tak módě nerozumíte a líčení nechte si poradit od odborníků,či kamarádky. Ale vždy mějte na paměti s mírou,nic nepřehánět a každá budete šik,přirozená a to se snažím preferovat i já Hezké dny.
Marcela Pivcová
S něčím v kritice vzhledu některých seniorek také souhlasím, někde bych asi i já sklidila kritiku (jen nevím, jestli od mužů nebo od žen). Barva na vlasy, snad nepříliš výrazný make-up, rtěnka a stíny - myslím, že ještě nenastal čas, kdy bych toto vše měla odložit. Mám ráda i zvířecí vzory - ale jen na některém kusu oblečení. Viditelná ramínka od spodního prádla, velký výstřih (i příliš velké průramky) i odhalená záda, vůbec nepřipadají v úvahu - a tetování nikdy! Jinak, myslím, že to, co jsem zmínila, na mně zatím nikomu vadilo - nebo mi to ze zdvořilosti neřekli.
Eliška Houšková
Mám přirozeně tmavé vlasy bez kadeřníka, takže žádné odrosty. Jen v poslední době mi začínají šedivět skráně, ale je to vidět, jen když si sčešu vlasy do culíku. Bude mi sedmdesát, takže si myslím, že přirozeně tmavé vlasy bez šedin nejsou v pětašedesáti tak neobvyklé.. Jinak nikdy jsem se nemalovala, takže takové problémy nemám a ani to nikomu nevadí, mužům, které znám, to nevadilo a nevadí, aspoň vědí, jak doopravdy vypadám. Pokud upravená žena znamená namalovaná žena, tak bohužel, přestože se o sebe , kromě malování si na obličej obraz někoho jiného, starám, tak asi nejsem upravená a je zajímavé, že jsem v poslední době potkávala muže,, kterým to nejen nevadilo, ale kteří to preferovali.
Hana Rypáčková
Je velmi pohodlné, že muži se nechtějí probouzet vedle cizí ženy a ve společnostu upravenou ženou se rádi pochlubí. Ovšem někdy kráska nesmí otevřít pusu...
Martina Marková
Měl by tady být i článek Móda, kterou ženy nesnášejí. A je toho také dost, co se nelíbí ženám na mužích. Někteří muži mají na ženy velké nároky, ale měli být nároční i k sobě. Dost mužů hlavně starších chodí neupravených a je jim jedno co mají na sobě. Např. vytahané kalhoty, staré boty. Někteří staří muži nosí v létě úplně kratičké šortky a k tomu sandále a ponožky. Otřesné!
Ján Zábranský
Pani Caklová, tiež som si myslel, že muži budú reagovať Raz som pani po šestdesiatke vyjadril obdiv, že vypadá odpočinuto, bez napatia, dievčensky...totíž stretol som ju nenamalovanú, bez výrazných kontúr okolo očí, či ďalších doplnújúcich tieňov...už sa nemaluje.
Jitka Caklová
Dle nadpisu článku bych předpokládala, že budou reagovat převážně muži a díky alespoň za ten jeden :-) Nic z toho, o čem se píše v článku a v diskuzních příspěvcích, se mě netýká a proto také nejsem "řešič" vkusu jiných žen. Tak hezký den s úsměvem!!!
Dagmar Bartušková
A sakra!
Zdenka Soukupová
Zezadu lyceum, zepředu muzeum; jak říká jedna moje kamarádka říká těmto výstřelkům v módě u starších ročníků. To je výstižné.
Soňa Prachfeldová
Je to otázka vkusu u některých starších dam vypadají určité výstřelky směšné když vidím 70 i míň, v minisukni, nohy jako párátka tak to je tedy sexy pohled.
judita lišková
Je pravda, že dnes neexistuje žádný módní diktát. Každý nosí to, co se mu líbí...a někdy je to opravdu hrůza. Nevkusné oblečení, jindy mizerně kombinované...čím obéznější žena, tím více odhaluje. Rudé rtěnky, či černé krátké nehty, plus zmiňované pruhy ve vlasech...šílené účesy, kdy je jedna strana hodně nakrátko, druhá strana má dlouhý licous. Bohužel...mnohé ženy vůbec oblečení a úpravnost neřeší, navlečou na sebe to, co mají po ruce - mají dojem, že na tom nezáleží. Záleží - jak člověk začne rezignovat na to, jak vypadá, je něco špatně. Na druhou stranu ta strašná nesoudnost a hrůznost "modelů"..
Dana Puchalská
Já taky Ivano. Asi jej půjdu reklamovat.
ivana kosťunová
Danko Rotyková, já mám doma určitě zrcadlo, které rozšiřuje, jinak si to nedovedu vysvětlit. :))
Lenka Kočandrlová
Tetování je dobré jen k tomu,aby při nálezu mrtvoly ji měli podle čeho identifikovat! Podle mě je hnusný kus oblečení takové ty harémové kalhoty,co mají rozkrok kdesi u kolen,a ještě hnusnější sukně,co jsou sešité dole u kotníků.nosí to hlavně tzv. lesní ženy.Rtěnka rudá se mi nelíbí,ale ještě ošklivější je černá,fialová nebo modrá.No a melíry - měla jsem nanejvýš přírodní,skutečně od sluníčka,dnes si hlavu nabarví třeba na modro,zeleno i děti,o nehtech ani nemluvě.
Věra Ježková
Až na sportovní oblečení jsem nikdy nic takového nenosila a neměla – ne kvůli mužům, ale kvůli sobě. Znajíc vkus přítele, souhlasím. Když mě viděl na fotkách a videu z přehlídky, byl potěšen. Měla bych mu ho občas pustit.
Danka Rotyková
Dano, napsala jste to přesně. Některé ženy doma asi nemají zrcadlo a nebo hodně špatně vidí. A některé mají doma určitě nějaké zrcadlo, co postavu zeštíhluje, protože by se jinak přece neoblékly do upnutých kalhot, ze kterých jim kolem pasu visí velké nahé bříško. Uf...
Dana Puchalská
Nejsem módní kritička ale občas skutečně zírám. Ano podprsenky a ucouraná ramínka jsou děs - běs. Ale té dámy s brýlemi co hledí do nebe byc se lekla určitě. Stárnout je kumšt. Někdy mám pocit, že se mnou cestují v MHD ženy, co nemají zrcadlo a hlavně se oblékají a upravují ve tmě.
Ján Zábranský
Žena, ktorá prijme vrásky, šediny a má vnútorný šarm je krásna. Naopak, tá čo ich zakrýva, paradoxne zvýraznuje posobí ne - príjemne.
Zuzana Pivcová
S některými módními přehmaty vyloženě souhlasím. Tak např. upnutá tílka na ramínka a pod nimi ramínka od podprsenky (nebo nedej bože dokonce bez ní) jsem viděla minulé léto mnohokrát i na zralých ženách. Hezké to opravdu není. Právě tak rudá rtěnka, přesahující užší rty. A výrazně tmavé nabarvené vlasy a všude na hlavě už několikacentimetrový bílý odrost také nepůsobí hezky a mužské oko určitě nepřitáhne. Oblečení jinak kritizovat nemíním, na to nemám kvalifikaci. :-D
Jana Kollinová
Zajímavá sonda do estetického vnímání mužů. Teď je mi to již k ničemu a dříve jsem se řídila jen vlastními pocity spokojenosti v tom kterém účesu, líčení nebo modelu. Důležité je být osobností nejen vizáží.