Růže planá je nejen krásná, ale také jedlá i léčivá
ilustrační foto: pixabay.com

Růže planá je nejen krásná, ale také jedlá i léčivá

19. 3. 2019

Dobrý den, přátelé.

Všichni určitě známe tuhle krásnou, ale bohužel trnitou krásku. Vždyť ji najdeme u nás skoro všude. A je dobře, že se poslední dobou vrací i do zahrad. Dokáže nadělat opravdu mnoho parády a navíc její plody jsou léčivé. Ostatně posuďte sami.

Růže planá - Rosa canina

Lidová  pojmenování jsou také moc hezká - šípková růže, divoká růže, trnová růže.

Látky v nich obsažené:

vitamíny C, B, E, dále karoten, fosfor, draslík, hořčík, aj. 

třísloviny 2-3%, invertní cukr 10-14 %, sacharóza 2,5 %, pektin 11%

kyseliny - jablečná a citronová

Sbírané části

Sbíráme hlavně plody. A sice několik dní před jejich plnou zralostí, když se zbarví do světle červena - v září až v říjnu. 

Sušíme je nejlépe v sušárnách při teplotě do 100 stupňů Celsia. Uchová se tak obsah vitamínu C a odstraní se nepříjemný vliv enzymů.

Také se sbírají květy. Mají protizánětlivé a protirevmatické účinky. Léčí průjem, pomáhají při kašli, příznivě upravují střevní mikroflóru po užívání antibiotik. pomáhají při silné menstruaci a posilují nervy a játra.

Léčivé účinky

Pravidelné užívání nálevu zvyšuje obranyschopnost proti nachlazení a chřipce. Je též vhodný k léčbě úplavice, kašle, bolesti v krku, průduškových potíží, krvácení dásní, močového ústrojí, ledvin či průjmu. Působí močopudně, a proto jej lze použít i při léčbě ledvinových a močových kaménků.

Čaj

Nejlepší je připravený z drcených šípků, které se vaří asi 10 minut (2 čajové lžičky na 250 ml vody).

Čaj macerát 

Je také možné nechat vyluhovat rozdrcené šípky přes noc ve studené vodě a před pitím ohřát. Nedochází tak ke ztrátě vitamínu C.

Dětský čaj

Potřebujeme po 1 dílu listů maliníku, ostružiníku, lesního jahodníku, meduňky a červených nebo bílých okvětních růžových lístků.

Čaj připravíme běžným způsobem - 1 lžičku bylin na šálek vroucí vody.  Sladíme jej medem. Čaj je vhodný pro zklidnění i běžné pití.

Šípkový likér - posilující prostředek

1 litr šípků a 1/2 kg cukru se nechá 8 dní vyluhovat ve 3 litrech žitné. Pije se 1 sklenka před jídlem.

 

Zajímavé je i využití v gastronomii.

Růžová bowle

Hrst plátků růžových kětů, 1 l růžového vína,1 l bílého vína,1 láhev šampaňského nebo sodovky, 5 lžic cukru

Růžové lístky podrtíme s cukrem a dáme na 20 minut do chladna. Potom přilejeme 1/2 litru bílého vína a necháme 2 hodiny ustát. Pak odstraníme lístky, víno dáme do nádoby na bowli, zalijeme vychlazeným vínem, těsně před podáváním dolijeme šampaňské. Nakonec přidáme 3 až 4 omyté čerstvé květy růží, které necháme na povrchu plavat. Do klenek vhodíme po 1 růžovém plátku a podáváme.

Omáčka Gratte cul

1/8 l smetany, 1/8 l kyselejšího bílého vína (ryzlink), 1 hřebíček, 1 lžička cukru, citrónová šťáva, 2-3 lžíce protlaku ze šípků, 2 lžíce rajčatového protlaku, pepř, sůl

Svaříme víno s hřebíčkem a s cukrem asi na dvě třetiny objemu. Přidáme protlaky, okyselíme trochou citrónové šťávy, lehce osolíme a opepříme. Zalijeme smetanou a jen zlehka povaříme. Podáváme ke zvěřině.

Šípkový protlak

Šípky rozpůlíme a pořádně vyčistíme. Pak je necháme přes noc ve studené vodě. V téže vodě je pak druhý den povaříme asi 30 minut. Po vychladnutí propasírujeme nebo rozmixujeme.

Pakliže nám protlak zbyde, můžeme jej také nechat zmrazit. A nebo nechat opět přejít varem, naplnit do sklenic a uchovat jako marmeládu.

Z 1 kilogramu šípků získáme cca 1 kilogram protlaku.

 

Recepty na omáčku a bowli jsem vyhledala v knize Vitamíny z domova i daleka. Autoři Dagmara Lánská a Bohumír Hlava, r.v. 1982.

Ostatní - ze svých zápisků, které jsem za léta posbírala.

 P. S. Vím, že na květy si budeme muset ještě počkat, ale mnozí si jistě udělali zásobu šípků v loňském roce.

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Šípky trhala maminka vždy na čaj. Teď se tady nestačím divit, na co všechno planá růže je.
Jana Kollinová
Je zřejmě spoustu kultivarů růže plané. Jedna z nich roste pár metrů ode mě a každý rok všechny omámí nádhernou vůní. Člověku nabídne svoji vůni, ale když si ji utrhnete a dáte do vázy, vůně zmizí a růže zvadne. Je to symbolické. Ne vše si člověk zaslouží a vůně utržené růže je toho důkazem.
Soňa Prachfeldová
Růžové šípkové keře v přírodě jsou krásné a šípky po omrznutí jen tak vymačkat do pusy ,vynikající
Anna Potůčková
Mnohostranné využití !
Danka Rotyková
Tak o likéru jsem nikdy neslyšela. A to moje babičky dělaly domácì šípkové víno každý rok. Asi to bylo jednodušší. ☺
Naděžda Špásová
Šípek mám ráda, když kvete, ale je pěkný i po dozrání. :-)
ivana kosťunová
Růžová bowle - to zní lákavě
Hana Rypáčková
To jo.