Květy a vzory. Jak na ně ve vyšším věku
Ilustrační foto: pinterest.com

Květy a vzory. Jak na ně ve vyšším věku

4. 4. 2019

Čím je žena starší, tím opatrněji by s nimi měla zacházet. Ale především byl měla mít jasno v tom, zda jí sluší. Jde o oblečení se vzory. Výraznými vzory, nejčastěji těmi květinovými. Některá v nich doslova září, jiná se v nich naopak utopí.

Ať už je kterýkoli rok móda jakákoli, vždy se v nějaké kolekci objeví něco s květinovým potiskem. Zpravidla se to stane u oblečení, které se do obchodů dostává na jaře, v létě. Květinové halenky, trička, sukně, šaty, saka, ba i kalhoty.

Typická situace, kdy se kamarádky ocitnou u vzorovaného oblečení:

To bych si na sebe nikdy nevzala.
Proč ne? Člověk by přece neměl chodit pořád jednobarevný, v neutrálních tónech. Víš, jak by tě to oživilo?
Dej pokoj, v takových šatech nikdo nevidí obsah, jen ty příšerně výrazné květiny.
Já si jedny takové koupila.
Já vím, ale vůbec je nenosíš. Byla jsi v nich jednou a říkala jsi, že se necítíš.
No to máš pravdu, lépe se cítím v džínách a bílé košili.

Je v podstatě jedno, jestli si takto povídají ženy čtyřicetileté nebo sedmdesátileté. Na výrazné vzorované oblečení si troufne málokterá. Velmi často je to dobře. Kyprá šedesátnice oblečená jako zářivý papoušek není zrovna symbolem vytříbeného vkusu. Na druhé straně je však výsledkem odporu k vzorům to, že na ulici vypadá většina žen stejně: kalhoty, jednobarevné sako nebo svetr, jednobarevné tričko nebo halenka. Pro někoho dobrý vkus, pro někoho nuda.

Ano, květinové vzory jsou rizikové, ošemetné, nesluší každému. Baculkám můžou přidat kila navíc. Na kalhotách či sukni mohou zkrátit nohy a vytvořit zadek opticky mnohem větší, než je ve skutečnosti. Na straně druhé mohou být příjemnou změnou, trochu úletem, ukázkou, že hrát s módou se dá v každém věku.

Tak tady je malá inspirace.

Hodnocení:
(5.2 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Aha, takže to není z českých pramenů.
Libor Farský
Nejvíc se mi líbí obr. 4,8,17. Velmi se zajímám o dámskou módu. Mohla byste, prosím, uvést zdroj obrázků?
Zdenka Hillová
Líbí se mi oblečení na obrázku č 10 to bych brala hned super
Naděžda Špásová
Z modelů bych si určitě vybrala. Mám ráda barvy a také je nosím. Květinovým tričkům se rozhodně nevyhýbám. Mám jedno nové a už se těším, až si ho obléknu. K tomu mám nové jednobarevné kalhoty. :-)
Zdenka Jírová
Něco se mi líbí, něco ne. Přikláním s k názoru, že méně je více.
Danka Rotyková
Líbí se mi tak 75% modelů. Ale v podstatě nejsem typ, co je nosí. Je to i tím, že mi víc sluší jednobarevný hořejšek, který tolik nepoutá pozornost.
Eva Mužíková
Také bych si vybrala, hlavně tu dlouhou sukni. Jinak pestré a velké vzory ráda nemám.
Jana Slavíková
Ať si každý nosí, co se mu líbí a v čem se cítí dobře. Já radši strakaté kalhoty a jednobarevný vršek.
Alžběta Kusá
Líbí se mi všechny modely a to moc! Podívejte se kolem sebe jak chodí děvčata, mladé i zralé ženy. Převládá černá barva, riflovina, khaki zelená u mladých dokonce maskáčový vzor, na nohách kecky u starších "křustky"! Přeji si do ulic květy, vzory, barvy! Ať je vidět, že jsme rády na světě a ne že se chystáme do truhly!
Věra Halátová
Jak na ně ve vyšším věku? Jakkoliv. Ta žena na snímku, ta už má téměř 90. Líbí se jí to, co má na sobě? Asi ano, jinak by v tom nechodila.A když se jí líbí kolem vrásčitého kruku t fíky, nebo co to je, její věc. Co se týká kamarádek, ženský si navzájem většinou nikdy nic nepochválí.
Věra Ježková
Výrazné vzory nemám ráda. Zde bych mohla tak sukně 16, 15. Ta fialová madam v turbanu mi přijde děsná, stejně tak ta v tom „županu“ č. 6.
Elen Zajíčková
Inspirativní článek už i proto, že ani na přiložených fotografiích to všem modelkám nesluší. Vzory jsou problém pro ženy v každém věku ,i u každého typu postavy. Především jejich velikost. U květů o to více. Jak píše autorka, někoho rozzáří , jiná se v nich utopí. Chce to opravdu cit pro vybalancování . V zásadě platí to, co u všeho ostatního. . Kam nechci upoutávat pozornost, to nezvýrazňuji. a slogan , "méně je více" platí i tady. Ale šátek s krásnýcm vzorem , naopak rozzáří každou tvář i postavu.
Dana Puchalská
Některé modely jsou moc hezké. Určitě bych si tu vybrala.
Jana Šenbergerová
Miluji strakatiny, ale málokdy je nosím.