Jak jsem vyhrála tipovačku aneb dva důchodci na tripu
Ilustrační foto: ingimage.com

Jak jsem vyhrála tipovačku aneb dva důchodci na tripu

2. 6. 2019

Tak jsem našla další společný zájem s mým manželem. Sázení. Nebo chcete-li tipování. Nikdy bych nevěřila, že nás může něco takového ve vteřině stmelit a vzápětí odloučit nejen od stolu. A to 163x v sedmnácti dnech (tolik bylo otázek v hokejové tipovací soutěži). Nikdy bych také nevěřila, že budu takovou dobu v rauši. A stačilo málo. Dostat se v tipovačce do čela. Netrpělivé čekání na nové otázky a ještě netrpělivější čekání na jejich vyhodnocení.

Pravidla našeho tipovacího týmu byla jasná. Já mám profil, tudíž i poslední slovo. I když on je téměř hokejový expert (jako většina mužských) a já to beru podle intuice a z estetického hlediska. Ten se mi líbí, tak dostane bod, ten má hezčí dres (nebo něco), tak si tu výhru zaslouží, no a ten se jen pere, tak ať jde do háje. Tohle družstvo už dlouho nevyhrálo, tak bude mít štěstí, a tohle vyhrává furt, tak na něj taky musí jednou dojít.

A tak nás odbornost a čistý amaterismus svedly dohromady. Trávili jsme spolu více času než zamlada. Já sledovala i zápasy, o kterých jsem dříve ani nevěděla, že existují. Kontrolovala vtěřiny, kdy bude první přesilovka a kdy padne první gól. To byly rozhodující body. Na prohru či vítězství se trefila většinou většina. V kabelce místo kosmetiky jsem nosila můj 13‘ počítač, aby byl vždy po ruce a nic mi neuteklo (v ostatních tipovačkách jsme i některé dny vynechali). Naše děti nás po očku sledovaly a bavily se naším zapálením. A po vzoru hesla „kdo si hraje, nezlobí“ nás nechaly tipovat a měly od nás pokoj. Téměř každý návrh experta jsem negovala a ubrala či přidala minutu nebo gól. Dle teorie pravděpodobnosti to bylo vždy 50 na 50. Naše konverzační spektrum se tedy zvrhlo na pouhé: „kdybys mě poslechla, byly by body“, nebo „kdybych tě poslechla, nebyly by body“ a tak stále dokola.

Ve výsledku musím poděkovat našim hokejistům a portálu i60 za příjemně strávené dny s ledním hokejem. A teď si běžím vyguglovat, co je to vlastně ten organizér.

Nashledanou u další tipovačky.

 

Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Vtipně napsaný článek. A dodatečně gratuluji k vítězství.
Alena Vávrová
Vskutku obdivuhodné! Mně nic takového nehrozí ani náhodou... ;-))
Lidmila Nejedlá
Jste šikulky. Tipla jsem si, že jste na to dva.
Dana Puchalská
Blanko a nebudeš náhodou, jak se říká "nafrněná" viď ? Gratuluju a Tvůj článek mně fakt pobavil. Děkuju.
Libuše Křapová
Blanko, já si článek přečetla až teď. Gratuluji k vítězství a intuici :-)
Blanka Macháčková
Děkuji vám moc za vaše milé komentáře. Mirku, to víš, už to tam je! S tím nic nenaděláš. :-)
Marie Doušová
Gratulluji k vítěství a odivuji Váš odhad. Pěkně napsaný článek a je vidět, že i sport dokáže utužovat manželství.
Mirek Hahn
Gratuluji. A držím palce ať nezpychneš, je to nápor na charakter.... :-)
Zuzana Pivcová
Je to obdivuhodné, jak se vám to povedlo, a fandím i tomu, že jste se nakonec dobře shodli ve spolupráci.
Naděžda Špásová
Blanko, máš můj obdiv. Nejen proto, že jsi vyhrála Tipovačku, k čemuž ti gratuluji, ale hlavně proto, že jsi se na ten hokej dokázala dívat. U nás to taky prožívali, já viděla je naše prodloužení a nájezdy. Úplný negramot ale nejsem, jsem celkem obeznámena s hokejovou terminologií. Tak si výhru hezky užij. Zase jsem se pobavila. :-)
ivana kosťunová
Blanko, velmi jsi mě pobavila, dokonce jsem i identifikovala podobné prvky u sebe. Tvé vítězství v tipovačce bylo zasloužené a moc to to přeji.