Fotoreportáž: Vzhůru do krajiny
Foto: autorka

Fotoreportáž: Vzhůru do krajiny

9. 7. 2019

Na svátek Cyrila a Metoděje jsme vzali psy a vyrazili do krajiny nad Světcem. Slunce bylo trochu pod mrakem, což byla příjemná změna po těch úmorných  a dlouhých vedrech.

Louky už jsou skoro celé posekané, však moc trávy v těch vedrech a suchu nenarostlo. Co mě na svátečním odpoledni nejvíce uchvátilo, byla  oblaka.  Nádherná podívaná .

Polní kytičky už také skoro všechny odkvetly, jen traviny šuměly ve větru. Když tak procházím krajinou, pozdravím tolik  mně známé  stromy, které vidím na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Jsou mi důvěrně známy i srnky, které se pasou na loukách. Jen z divočáků mám respekt.

Fascinuje mě výhled, který se mi vyskytne, a když je jasno, je vidět daleko. Z vršků vidím Hostomice, Chotějovice, Světec,  Bořeň na dosah, pod Krušnými horami se rýsuje Osek a Duchcov. Vidím elektrárně pomalu do chladících věží, vidím rozrytou zemi, kde těží uhlí Doly Bílina, mrká na mě Milešovka a hrad Sukoslav nad Kostomlaty. I když tyto mé výšlapy trvají léta, nikdy mě neomrzí.

Jak jsem již psala, je to úžasný kraj, kde máme snad vše na dosah ruky, a když zapojíme nohy - úspěch z krásné podívané je jistě zaručen. Je škoda, že tak málo lidí využívá dary , které má okolo sebe. Potkávala jsem velmi starou zvěrolékařku, která s batůžkem chodívala na několikakilometrové túry a říkala, že tohle potřebuje k životu, bylo jí kolem 90 let. Už jsem ji nespatřila, vydala se na svoji nejdelší pouť. Šťastnou cestu, milá paní doktorko!

Vykročte se mnou, přátelé, na letní procházku přírodou, kterou mám tak ráda.     

Hodnocení:
(4.9 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Díky přátelé za komentíky. Elenko, toto je krajina Bílinska, Braňany tu nejsou , je to směr na Mostecko. Braňany dostaly docela hodně financí od Dolů, prašnost tam měla obec velikou.
Elena Valeriánová
Když mi bylo šest nebo sedm let tak jsme se přistěhovali do Braňan. Ale našim se tam nelíbilo. Já si pamatuji jen mlhavá a docela nevonící rána. Chodila jsem tam do první třídy a vím, že jsem tam neměla kamarády, kteří by ve mně zanechali nějakou vzpomínku. Teď jsem se tam s tebou prošla, díky.
Jan Zelenka
Příjemné povídání, krásné fotky. při takových výletech se může člověk na chvíli oprostit od každodenního stereotypu a relaxovat. Taky jsem chodíval, pokud mi sloužily nohy a srdce. Popsala jste to hezky.
Ilona Kolářová
Soňo mě také fascinuje pohled na České Středohoří.
Dana Puchalská
Ta modrá, je taková rozčepýřená.
Marcela Pivcová
Mraky bývají na fotkách zajímavé a většinou opravdu krásné. I ty Vaše jsou toho důkazem. Také patřím k těm, kteří je rádi fotografují. Už jich tu mám ve foťáku zase pár.
Soňa Prachfeldová
Děvčata díky, ráda píšu o naší oblasti, aby se nemyslelo, že tu jsou jen doly, uhlí, dým z elektrárny. Dano a která že to je ?
Věra Ježková
Soňo, vykročila jsem s tebou moc ráda. Jak už jsem jednou psala, na Bořeň jsem kdysi vystoupala. V Duchcově jsem samozřejmě byla. Pejsáci jsou prima.
Dana Puchalská
Soňo, na jednom snímků je i ta rostlinka, na kterou jsem se dnes ptala v OD Čertkus.
Jana Šenbergerová
Krajina jako na dlani. U nás je opravdu krásně všude. Díky tobě, Soňo, jsem se prošla místy, která na vlastní oči spatřím jen stěží.
Alena Vávrová
Ráda taky fotím mraky ;-)), dík za krásnou procházku vaší krajinou.
Hana Nováková
Soni, krásný článek a úžasné fotky. Krásná letní procházka..
Alena Tollarová
Ráda jsem se s Tebou prošla krajinou. V Oseku jsem několikrát byla s vnoučaty v lanovém centru u rybníka, ale bohužel jsem neměla čas vyrazit na kukandu do okolí.
Naděžda Špásová
Soničko, já jsem blbec, jak jsem rolovala, sáhla jsem na ty pitomý hvězdičky. Máš to moc krásné, byla to procházka se vším všudy, viď. Napsala jsem včera něco podobného. Pro pejsky to byl parádní výběh. Fotky jsou super. :-) **********
Jitka Hašková
Moc děkuji. Krásné a zajímavé.
Daniela Řeřichová
Paní Prachfeldová, je to dar vidět srdcem a předávat své poselství dál. Děkuji.
Zuzana Pivcová
Jako vždy moc hezké. Tak jen putuj a zveřejňuj i nadále!
Dana Puchalská
Soňo, to je krása..... Je tam u Tebe v okolí hodně ke koukání. Přidávám ještě pár *********** navíc a děkuju.
Eva Mužíková
Soni, právě jsem se vrátila z procházky, otevřu Tvůj článek a krásná procházka pokračuje. Touto oblastí jsem několikrát jen projížděla autem, když jsme tam jezdili na policii pro útěkáře z polepšovny. Žádné kochání.... Krása v Tvém podání mne opravdu potěšila.
Jana Hošková
Krásné procházky, Soňo ! Výhoda těch, co bydlí přímo v přírodě :-))
Marie Seitlová
Soni, krásně jsem se prošla s vámi moc pěknou krajinou.
Anna Potůčková
Moc krásné fotky v této fotoreportáži. Naše příroda je na krásná místa hodně bohatá, jen je třeba tu krásu vnímat !