Příběh na 50 slov: Pohled z okna
Ilustrační foto: pixabay.com

Příběh na 50 slov: Pohled z okna

8. 8. 2019

Podívala se z okna. Zase tam stál. Díval se jejím směrem. Vysoký rozložitý, pevný jako skála. Krásný v každé době. Záviděla mu. Chtěla by znát jeho myšlenky, jeho příběh, jeho budoucnost. Chtěla by ji sdílet s ním. Šla pomalu do jeho stínu jako do ráje. Jen říci, myslet, okusit. Ořešák.

Hodnocení:
(5.2 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
To jste dělali tak, že jste napsali mnoho slov a pak vyškrtávali a zkracovali? Mně to jde dobře opačně: Napíšu minipříběh třeba na 30 nebo na 40 a pak jen vymýšlím vatu, aby jich bylo nakonec 50.
Dana Kolářová
Souhlasím, není to jednoduché a děkuji.
Jan Zelenka
Moc pěkné. Psát krátký příběh na 50 slov, tak, aby měl patu i hlavu, není jednoduché. V klubu jsme je psali také.
Dana Kolářová
Díky Soni. Oloupané bílé jsou opravdu výborné.
Soňa Prachfeldová
Danuško, vlastně Ty jsi poprvé přišla s Příběhem na 50 slov. Také mi tu od Tebe chybělo těch 50. A což jaké má teprve dobré plody - nejraději, když mohu ještě oloupat slupku, to je dobrota.
Dana Kolářová
Eleno, díky a souhlasím.
Marie Ženatová
Byla jsem jednou v jedné domácnosti, kde byl na dvorku rozložitý ořešák - já v tu chvíli už neviděla nic jiného... Jen jsem paní domácí říkala, vy máte to největší bohatství, které jsem v životě viděla a tím je lavička pod stínem vašeho nádherného ořešáku!
Elena Valeriánová
Už mi tvé krátké a výstižné vlaječky chyběly. Každý by měl mít ten svůj ořešák.
Anna Potůčková
Pod ním by se sedělo v těchto parných dnech !!!
Marie Měchurová
Přesně takového vidím, když ráno otevřu oči...
Dana Kolářová
Zuzano, u nás jsou kaštany napadené všechny. A obrana není. Je to smutný pohled.
Jana Šenbergerová
Ráda si povídám se vším živým, tedy i se stromy. Jednou mi vyrazila dech jejich odpověď na mou nevyslovenou otázku. Rve mi srdce, když vidím, jak se s nimi v dnešní době zachází. Nejenže si pod sebou podřezáváme pomyslnou větev, my se s jejich likvidací připravujeme o cenný zdroj kyslíku i vody. Žádný strom neroste tak daleko, aby se nás nedotkla jeho necitelná likvidace. Danuško, rozumím ti.
Zdenka Soukupová
Krásné, romantické. Taky mám ráda staré vzrostlé stromy. Jen je mi líto, že mi nikdy neřeknou nic z minulosti.
Zuzana Pivcová
Ořešák nikde v blízkosti není, ale zde v Týně jsou všechny stromy krásné, takové nedotčené, včetně kaštanů, které jinde zacházejí. Díky, Dano.
Dana Puchalská
Mám ráda posezení i jiné podobné "aktivity" mezi stromy. A ořešák jsme mívali kdysi na chalupě. Byla pod ním hezká lavička, která vyloženě lákala k posezení a sladkému lelkování. Bylo to moc krásné. Stejně jako tenhle článek.
Marie Doušová
Moje babička vždy říkala, " objímej stromy, je v nich síla". Ano jsou krásné,některé stoleté a obdivuhodné. Miluji stromy a jsem ráda , že je jich ještě hodně ,kde se dají obdivovat.
Jitka Hašková
Krásné. Minulou sobotu jsem okusila odpoledne sezení pod ořešákem, bylo to lepší než v altánu.