Fotoreportáž: Vnuknutí
Foto autorka

Fotoreportáž: Vnuknutí

30. 10. 2019

Taky se vám někdy stane, že najednou dostanete nápad, jak já říkám, vnuknutí, a musíte to uskutečnit? Mně se to často nestává, ale v pondělí 28.10., když jsem chystala oběd, mě to vnuknutí trklo, co trklo, prostě nakoplo.

To je tak. Už pár dní se chci ještě před zimou podívat na Miladu, tedy ústecké jezero. Psala jsme už o něm několikrát, takže detaily psát nemusím. Od pátku do neděle mi do toho vždycky něco přišlo. V pátek 14 kg hub, které přivezla dcera ze Splavů, v sobotu počasí a v neděli rodinná sešlost. Šance se naskytla v pondělí, kdy bylo nebe modré a slunce krásně svítilo. Jak jsem tak stála u sporáku, podívala jsem se z okna a co nevidím, mraky.

Abych to neprotahovala, vtom mě to trklo. Na Miladu pojedeme hned. Oběd klidně počká, ale příroda nepočká. Vytrhla jsem muže z rozjímání, nahodila účes, abych nikoho neděsila, přibalili jsme vodu a piškoty pro pejsky a alou k vodě. Jeli jsme tentokrát na stranu jezera, kterou jsme zatím nenavštívili. Trochu jsem se bála, abych měla co fotit, ale bylo to zbytečné. I tato část Milady má co nabídnout. Mraky, které mezitím notně zhoustly, se krásně odrážely od vodní hladiny, podzim to tu jaksepatří vybarvil, zkrátka radost pohledět. Sem tam jsme potkali výletníky, kteří se také přišli pokochat odcházejícím podzimem, klid narušovalo jen hejno hus.

Náš výlet se nedá počítat na kilometry, ale abych se cítila dobře a  spokojeně mi to stačí. A když k tomu ještě přidám spoustu fotek, není co dodat. Zkuste se tedy se mnou také projít po břehu Jezera Milada, přeji všem pohodu a radost.

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Naďo, nedávno byla v televizi v nějakém pořadu zmínka o Miladě. A já jsem jásala a říkala manželovi, tam už jsem byla a několikrát. Koukal na mě jako bych spadla z višně. A přímo na hlavu. Tak jsem mu musela vysvě tlit, že jsem tam byla díky tvým fotkám. No, fakt nevím, co si o mně myslel. Díky za procházku.
Blanka Macháčková
Doufám, že až jednou Miladu navštívím, bude tak malebná jako na tvých fotkách.
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše příspěvky. Jsem ráda, když můj příspěvek někomu udělá radost.
Marie Ženatová
Naděnko díky, jako vždy fotečky nádherné - příroda překrásná...
Marie Doušová
Podzimní krása zachycena na fotkách je úžasná. Jezero Milada vidím prvně a moc se mi Naděždo procházka líbí.******** Dík.
Helena Votíková
Mraky krásných mraků. Nadi, ještě že má pro tvé focení Petr pochopení. Pozdravuj.
Lenka Hudečková
Nadi, jako vždy paráda, psi i Vy jste se prošli, co více se přát.... také jsme byli venku :-)..
Alena Vávrová
Naďo, 3x pěkné!! Taky jsem měla v pondělí vnuknutí, že mám s mladými směr Ještěd a Liberec jet. Ale fotek mám pomálu, nahoře byla mlha. Jinak to ale bylo prima jako u vás na Miladě.
Lidmila Nejedlá
Naďo, mraky na nebi, mraky ve vodě, podzimní nálada, klidné jezero...p a r á d a, a těch fotek!!! Díky.
Jitka Hašková
Krásné fotky. Byl to ukázkový den.
Soňa Prachfeldová
Příroda, voda, pejskové, jako vždy Naděnko balzám na duši !
Věra Ježková
Naďo, díky za krásnou procházku. Pejskové jsou bezva. :-)
Marie Seitlová
Vnuknutí se podařilo, krásné fotky mraků, vody, pejsků a okolí Milady.
Anna Potůčková
Nadi díky nejen za článek, ale také za fotky z jezera Milady. Nebyla jsem tam nikdy ale i z fotek člověk vidí, jak velké jezero to je! A příroda okolo něj musí být krásná - to by se fotilo i mně!!!!
Eva Mužíková
Stromy, mraky, pejsci, voda . moje oko jásá, tohle všechno v Tvém podání, je opravdu krása...:)))
Olga Štolbová
Nadi, dobře jsi udělala, oběd počkal a nám jsi připravila krásné pokoukání. Díky... ♥
Dana Puchalská
Naďo. Paráda, paráda a zase paráda. Ta Milada je úžasná. Děkuji.
Zuzana Pivcová
Vnuknutí občas mívám, ale někdy jsem taky pořádně lenivá, což Ty asi ne. Svědčí o tom Tvůj krásně zdokumentovaný výlet.