Fotoreportáž: Bílá tma
Foto autorka

Fotoreportáž: Bílá tma

5. 1. 2020

Je pátek 3.1.2020 a my se ráno probouzíme do tmy, respektive do bílé tmy. Tohle už jsem dlouho neviděla, všude kolem bylo bílo a to doslova. Stromy, auta, tráva, chodníky, to všechno bylo bílé. Vidět bylo na pár metrů, ale svým způsobem se mi to moc líbilo. Během dne jsem se pohybovala na několika místech a foťák chodil se mnou. Odpoledne jsem ještě stihla vyfotit ve městě okrasnou trávu před OC Fórum a z jeho střechy Větruši, siluetu Hradu Střekov a pohled na město. Víc už jsem nestihla, protože se mezitím setmělo, a než jsme po páté hodině přijely s dcerou domů, bylo po bílé kráse. Bylo to až k nevíře, jakou rychlostí to všechno roztálo.

Fotila jsem až kolem poledne a odpoledne, takže auta už byla bez jínovatky.Tak si tak říkám, jestli se to ještě zopakuje.

Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Krásný název a ještě krásnější snímky takové ,,obyčejné" přírody, kterou si lidé neuvědomují ani nevidí, natož aby ji zvěčnili. Až se Bílá tma zopakuje, vzpomenu si na Naděnku z Ústí nad Labem.
Soňa Prachfeldová
Příroda vypadá úžasně v tomhle ojínění, moc hezky jsi nám to přiblížila Naděnko.
Jaroslava Handlová
V podobné bílé tmě se ráda procházím, fotky se mi líbí všechny, ale nejvíce ta s Větruší.
Jitka Chodorová
I bílá tma může být krásná, pohotově nafoceno, děkuji Naďo za zajímavé fotečky.
Blanka Macháčková
Tak by měla zima vypadat. Díky tobě ji mám alespoň na krásných fotografiích.
Jana Šenbergerová
To už jsem u nás dlouho nezažila
Lenka Hudečková
Nadi, pěkné, je výborné u sebe stále nosit foťák :-)
Věra Ježková
Naďo, díky za tu nádheru. Mám potřebu vstoupit do obrázků. :-)
Dana Puchalská
Naďo, co napsat abych se neopičila a neopisovala? Tak jinak, umíš a líbí se mi úplně všechny snímky.
Alena Tollarová
Tak takhle nějak podobně bylo i u nás, odpoledne už ale bylo po nádheře. Bojím se, že zima už byla a máme vybráno. Co jsme si za čtvrtek a páte nalovily, to máme .
Drahomíra Stínilová
Překrásné záběry a štěstí, že jste měla u sebe foťák. Něco podobného se mi přihodilo před lety při brzké ranní procházce kolem řeky s mým milovaným bernardýnem. Tenkrát do toho začalo vycházet slunce a stará, loňská tráva se vyšňořila leskem diamantů. Byl to přímo opojný pocit. Bohužel, v té době jsem ještě chodila do práce a na focení jsem neměla čas. A taky tam chyběl nějaký hrad.
Marie Seitlová
Krásně jsi zdokumentovala vaší bílou tmu.
Jarmila Komberec Jakubcová
Nádherná fota. Dík
Eva Mužíková
Tak tohle u nás už dlouho nebylo. Také mám ráda pohled na stromy a keře zahalené do zmrzlé jinovatky. Ta tráva před OC je nádherná. Díky za jiný pohled na zimní přírodu, povedlo se..
Marie Novotná
Bílá tma je moc hezká, ale jen pro fotografování. Ta správná zima, asi, ještě přijde. Fotečky mne potěšily.
Jana Kollinová
Teplicko se každoročně kolem poloviny února ponoří do inverzní mrazivé tmy a není to vůbec příjemné. Krásné autorčiny fotografie mě malinko studí. Navíc nemám v bytě přílišné teplo, tak si vezmu mikinu a budu pokračovat v prohlížení další mrazivé nadílky na FD. :-)
Marie Ženatová
Takovou bílou krásu mám také moc ráda. Bohužel, tuto zimu jsem ji u nás snad ještě neviděla?
Anna Potůčková
Nadi díky, bylo takto bílo i u nás. Je to krása, když má příroda kabátky z jinovatky. Ještě tak kdyby byla modrá obloha, to by pak byla nádhera!
Jitka Hašková
Krásné fotky. I mlha má něco do sebe.
Zuzana Pivcová
Velmi zvláštní, v Praze bych o bílou tmu nestála, ale takhle venku je to velmi působivé.