knihovna1_201206022227522.jpg
zpět

Co vše je možné zaslechnout
aneb Humor mezi knihami

2. 6. 2012

Přečtěte si několik „perliček“ z knihovnického pr ostředí:

* Dejte mi dětskou knížku pro sedmiletého a osmiletého vnoučka, pak něco pro sedmiletou vnučku mého druhého zetě a něco na osm a půl, může to být i na devět. 

* Máte dětské knížky v tvrdých deskách?
Myslíte leporela?
Ne. Takový ty rozkládací! 

* Máte tu dětskou knížku o kocourkovi a kočičce nebo tak nějak? 

* Dejte mi to, jak šel někdo někomu pro něco, je to pro děti... 

* Karlíčku, řekni tady slečně, jakou bys chtěl knížku. Aby v ní byly nahatý vopice! 

* Paní knihovnice, máte sice krásný účes, pěkné oči, bezva figuru, ale ten váš škleb ruší tohle všechno a odrazuje zákazníky nejenom od půjčení knížek, ale od čtení vůbec! 

* Dejte mi tu knížku od Pavla, o rybách, já je mám hrozně ráda...
Tu už bohužel nemáme.
A tak mi dejte nějakou kuchařku, ale aby tam byla rybí jídla! 

* Máte prosím nějaké příručky o pěstování zeleniny?
Prosím, vyberte si.
No jo, ale tady není nic o pěstování anglického trávníku, my máme novej barák... 

* Tak už jsem tady zase, máte štěstí, že máte ještě otevřeno! Tu knížku už jsem přečetl, a zjistil jsem, že to není ke čtení!

* Dejte mi támhletu, z toho horního regálu, tu krásně zelenou, ne, tu vedle, má barvu jako ten váš svetr.  Vidíte, jak to s tím svetrem ladí, že jo?

* Dneska už jsem tady byl, promiňte, že  znovu obtěžuji, ale nemáte už tu knihu, co mně o ní ráno vaše kolegyně tvrdila, že ta kniha vůbec nevyšla a nevyjde?

* Pošlete mi lékařskou knihu, jestli se to dá dostat, nejlíp o tom, jak se tvořej děti. Pojednává se tam o tom všem podrobně a jsou tam vysvětlivky a vyobrazení. Chtěl bych to sehnat pro svou ženu, a taky pro mne, protože i když to oba víme, samozřejmě, tak je to pořád zajímavé.  A možná že ještě nějaké novinky a podobně z tohoto oboru neznáme, tak se na mne nezlobte a pošlete mi ji co nejrychleji… 

* Já vím, že je to divný, ale můžete mi splnit jedno přání? Potřeboval bych nějakou knížku na večer, abych to dočetl do půlnoci a přestala mě po ní bolet hlava, co mě od rána třeští...

Autor: Dana Kolářová
Počet zobrazení: 50