Vnoučata

Naučte děti prohrávat, moc jim tím pomůžete

Vyhrát, to je báječný pocit. Ať už hrajeme karty, závodíme v bazénu nebo luštíme kvíz. A co teprve ve škole, kde je spousta příležitostí k soutěžení. Horší je ovšem, když se štěstí otočí zády. Ale i na prohru je třeba si zvyknout a co nejdříve to naučit i děti.

22. 11. 2019 Jana Nevěčná

Co provedla přednáška o škodlivosti kouření s malými školáky

Musím vám popsat jednu zajímavou příhodu s mými vnoučaty, a sice na téma „Kouření škodí lidskému…

13. 11. 2019 Jana Hošková

Holky z naší školky

Má třetí vnučka nastupovala do školky a zpočátku to nesla celkem těžce, chodilo se s brekem a značným odporem. Po nějakém čase se jí ptám, jestli je to už s tou školkou lepší,  jestli se jí tam už líbí.

20. 9. 2019 Jana Hošková

Jsou dnes mladí muži lepší tátové?

V poslední době se často mluví o tom, že dnešní muži berou rodičovství jinak, než jejich tátové a dědové. Své ratolesti vodí na hřiště, přebalují je, krmí, koupou, zkrátka své otcovství dávají hrdě najevo.

17. 9. 2019 Redakce

O Robůtkovi

K vánocům jsme si nadělili před pár lety my a rodina jedné dcery vysavač - robota. Naše představa…

6. 9. 2019 Jana Hošková

Z deníčku hlídací babičky

Jsem jen občasná hlídací babička, moje vnoučata jsou vzdálená tři hodiny jízdy vlakem. A teď za nimi jedu a moc se na ně těším, protože je nevídám až tak často. Přemítám o tom, co všechno bychom mohli podniknout, protože nejfrekventovanější otázka mého vnoučka je: "Babi, co budeme dělat?"

19. 8. 2019 Vladislava Dejmková

Děti z tloušťky nevyrostou, musí sportovat

Kdo před pár lety vycestoval do Ameriky nebo třeba do Austrálie, byl často zaskočen tím, kolik je zde obézních dětí. To jsou ty jejich hamburgery a coca-cola, říkali jsme si. Jenže teď máme stejný problém. Minimálně 10 procent českých dětí trpí obezitou, na váze nejčastěji přibírají mezi 5. a 9. rokem, kdy by měly být nejčipernější. 

15. 8. 2019 Jana Nevěčná

Když vnoučata lezou na nervy

Je to věc, o které se nemluví. Říct, že člověka nebaví být se svými vnoučaty, případně, že mu přímo lezou na nervy, je divné. Co by na to lidé řekli? Co by si o dotyčném mysleli? Je to jev, o kterém se mlčí, ale to neznamená, že neexistuje.

6. 8. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Tip na výlet: Retro motoráčkem do pivovaru

Je to výlet, který nadchne malé i velké. Malí si užijí jízdu retro vlakem, velcí se mohou těšit na návštěvu pivovaru. Každou sobotu vyráží z pražského Hlavního nádraží Kozel expres - motorový vůz řady 810 v retro nátěru 80. let, který jede do Velkopopovického pivovaru.

6. 8. 2019 Jana Nevěčná

Pošlou mě taky do Španělska aneb jak jsem se zas jednou pořádně zasmála

Šestiletý vnouček je expertem na všetečné dotazy. Jeho dotazy jsou třeskutě upřímné a naprosto bez…

2. 8. 2019 Jana Hošková