Zdraví a krása

Obyvatelům Liberce a okolí je k dispozici nová odlehčovací služba

V severních Čechách je dostupná další sociální služba pro klienty, o které doma pečují jejich blízcí. SeneCura SeniorCentrum Liberec nově nabízí ve svém domově 6 lůžek pro velice potřebnou pobytovou odlehčovací službu, tedy pobyt klienta v zařízení na nezbytně nutnou dobu.

21. 11. 2019 Redakce

Patička je mistryní ČR

Pamatujete na Patičku? Z kraje loňského roku jsem si s ní povídala o jejím tvrdohlavém rozhodnutí…

21. 11. 2019 Jana Mesarčová

Muži umírají dříve, ale jsou zdravější než ženy

Vy muži nic nevydržíte. Umíráte dříve, protože nežijete zdravě. Umřel, protože celý život jedl knedlíky a bůček. Kdyby táta nekouřil, mohl s námi ještě být. Znáte ty věty? Slyšíte je nebo je říkáte?

20. 11. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Roste počet lidí se záněty střev, i těch, kteří nesnáší lepek

Krvácení z konečníku, průjmy, bolesti břicha, hubnutí, časté nucení na stolici – to jsou časté příznaky střevních zánětů. Každý rok si vyslechne diagnózu asi 2 000 Čechů, dalších přibližně 7 600 ročně se od lékaře dozví, že má rakovinu tlustého střeva nebo konečníku.

19. 11. 2019 Redakce

Vyčerpaní a smutní. To jsou senioři, kteří pečují doma o své rodiče

Když zazvoní mobil, roztřesu se strachem, co se opět stalo. Přála bych si, abych aspoň jeden den nemusela nic dělat. Už jsme se pořádně nevyspali více než rok. To jsou slova lidí ve věku kolem šedesátky, kteří se dostali do časté situace: Starají se o své rodiče, kterým je přes osmdesát a více.

14. 11. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Vycházková hůl uleví při chůzi, ale je i vhodným módním doplňkem

Mnoho lidí, kteří mají problémy s chůzí, nedají na radu ortopeda, aby si pořídili hůl, protože se za ni stydí. Elegantní vycházková hůl přitom byla dříve jedním z běžných módních doplňků mužů i dam ve vyšším věku.

13. 11. 2019 Redakce

Bedrník, který se dříve přidával do piva, pomáhá na žaludeční i střevní potíže

Určitě jste už všichni dobře poznali, o které rostlině jsem se rozhodla dnes napsat. Ano, je to…

12. 11. 2019 Dana Puchalská

Jak bezpěčně hledat informace o zdraví na internetu?

Ne každý se spokojí se slovy lékaře: „Máte zvýšené hodnoty LDL, HDL nižší, celkový cholesterol vysoký. A když se podívám na další vyšetření, vidím, že je vaše srdíčko ve velkém ohrožení.“ 

12. 11. 2019 Redakce

Nepodceňujte chřipku. Zvláště u seniorů mohou být její následky fatální

Bolí vás hlava, klouby, jste celkově unavení a máte horečku? Je to obyčejné nachlazení nebo už začíná pořádná chřipka? Nepodceňujte tyto příznaky a nemoc nepřecházejte. Zejnéna u starších lidí hrozí velké zdravotní komplikace.

9. 11. 2019 Redakce

Epidemie cukrovky se šíří. Naději pro pacienty přinášejí nové studie a léky

Cukrovkou trpíí každý jedenáctý dospělý člověk a ročně na její následky zemře zhruba 5 milionů lidí. Podle odhadů bude mít v roce 2040 cukrovku již každý desátý člověk na světě. V České republice počet diabetiků šplhá k hranici 900 tisíc.

7. 11. 2019 Redakce