Auto-moto

Šikana na silnicích? Senioři se bouří proti návrhům BESIPu, chystají dokonce ústavní stížnost

Na zvyšující se počet nehod, které na silnicích zavinili v posledních letech řidiči senioři, hodlá reagovat Ministerstvo dopravy řadou opatření.

11. 9. 2019 Redakce

Auta na penzi by měla být předně spolehlivá. Máme pro vás tipy

Když kupujete auto, očekáváte hlavně jeho vysokou provozní spolehlivost a minimum nutných investic v budoucnosti. To je u nového auta zpravidla celkem jednoduché splnit.

2. 9. 2019 Redakce

6 věcí, které by neměly chybět v cestovní lékárničce

Před odjezdem na dovolenou je dobré si sbalit malou lékárničku a zkontrolovat expirační doby přípravků. Zde je pár tipů, co do ní přihodit.

31. 7. 2019 Jana Nevěčná

Kdy přestat řídit?

Až to sám či sama uznám za vhodné? Až mi to zakáže lékař? Až mi to zakáže rodina? Nebo dosažením sedmdesáti, osmdesáti, devadesáti či snad 100 let? Nebo zkrátka dokud dýchám, šoféruji?

11. 7. 2019 Redakce

Chcete si půjčit na dovolené auto? Bez kreditky to nejspíš nepůjde

Pokud cestujete na dovolenou letadlem a plánujete, že si na místě půjčíte auto, počítejte s tím, že půjčovny už nejsou tak velkorysé jako před lety, kdy vám k zapůjčení vozu stačil řidičák.

4. 7. 2019 Redakce

Jak se vyrovnat se stresem při řízení ve vedru?

Extrémní vedra čekají na stovky řidičů, kteří se v pátek a během víkendu vydají na dovolenou. Dlouhé cesty do Čechy oblíbeného Chorvatska nebo Itálie se tak stávají studnicí únavy těla i mysli, která ve spojení se silným provozem může vést k nadměrnému stresu za volantem.

27. 6. 2019 Redakce

Retro Auto muzeum - výlet do mládí i dětství

Nedávno jsem se svým kamarádem a kamarádkou navštívila Retro Auto Muzeum ve Strnadicích - je to…

8. 6. 2019 Jitka Hašková

Senioři za volantem. Mýty a realita

Není pravda, že lidé v seniorském věku způsobují nejvíce dopravních nehod. Není to pravda, přestože se to stalo všeobecně přijímaným faktem. Mýtů a nepravd kolem řidičů vyšší věkové kategorie se v poslední době objevilo mnoho a často se jedná o typický projev ageismu, tedy diskriminace kvůli věku.

14. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

ŠKODA SCALA. Chytré auto, které vás nadchne. Výbavou i bezpečností

Bohattá výbava, výborné jízdní vlastnosti, dostatek prostoru, důraz na bezpečí a dobrá cena. To je ŠKODA SCALA, nejnovější model mladoboleslavské automobilky, který se nyní začal prodávat.

23. 4. 2019 PR

Pohled z více stran

V minulých týdnech zčeřila naše klidné blanenské vody tragická dopravní nehoda u obce Šušůvka. V…

19. 4. 2019 Redakce