Bydlení a zahrada

Rajčenka - ozdoba zahrad i domova

Možná se bude mnohým zdát,že nyní v lednu píšu o rostlinách a keřích. Ale jak všichni víme, čas…

23. 1. 2020 Dana Puchalská

Příběh mých sukulentů

K tomuto článku mě vyprovokoval dotaz p. Vladimíra Č. a následující debata v chatu hobby. Uvědomila…

18. 1. 2020 Irena Drob

Z většího do menšího? Starší lidé mají ze stěhovaní panický strach

Byt je příliš velký. Platby za jeho užívání jsou vysoké. Je v domě bez výtahu, ve vyšším patře, takže je najednou problematické se do něj dostat. To jsou situace, které lidé vyššího věku řeší čím dál častěji. Kdo si předem nepromyslel, jak bude v penzi bydlet, se dostává do obtížných situací.

14. 1. 2020 Vratislava Hofmanová, redakce

Dobrovolníci ADRA budou pomáhat v SeneCura SeniorCentru Liberec

Dobrovolnická činnost neodmyslitelně patří k životu a péči v domovech pro seniory. Proto také SeneCura SeniorCentrum Liberec navázalo spolupráci s libereckým dobrovolnickým centrem ADRA, aby přivítali nadšence, kteří chtějí pomáhat a zkvalitnit život obyvatelům domova.

10. 1. 2020 Redakce

Retro spotřebiče: kuchyňský robot s úžasnými funkcemi

Co všechno umí a jak vypadá kuchyňský robot Gorenje z Retro kolekce ve stylu 50. a 60. let? To se dozvíte v našem článku.

3. 1. 2020 Sponzorovaný článek

Jak udržet vánoční hvězdu co nejdéle

Vánoční hvězda neboli pryšec nádherný pochází z Mexika. Podle staré aztécké legendy se zrodila z několika kapek krve ze zlomeného srdce nešťastně zamilované bohyně. Více než půvabu si ale Aztékové u rostliny cenili jiných vlastností.

26. 12. 2019 Zuzana Musílková

Jak budeme žít v penzi? Lidé o tom začínají přemýšlet kolem padesátky

Až půjdu do penze, budu mít našetřeno dvě stě tisíc. Koupíme si nové auto těsně před tím, než půjdeme do důchodu. Před nástupem do penze vyměníme byt za menší. Po odchodu do důchodu se nastěhujeme na chatu a byt v Praze budeme pronajímat.

17. 12. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jak se starat o vánoční stromek

Jaký by měl být vánoční stromek? Co největší, pravidelně rostlý, s hustými větvemi. Měl by krásně vonět. A také by měl vydržet bez opadání alespoň do Tří králů. Jak takový strom najít?

5. 12. 2019 Sponzorovaný článek

Jak důležití jsou pro nás naši sousedé?

Jednoho dne se odstěhují nebo odejdou na věčnost naši sousedé. Je to pro nás překvapení a někdy docela velká ztráta. Což si uvědomíme až ve chvíli, kdy tato situace nastane. Jací vlastně bývají naši sousedé?

3. 12. 2019 Redakce

A v důchodu si to konečně užít!

Žádné starosti s udržováním domu či bytu, žádná samota a stesk. Naopak útulné bydlení v komunitě seniorů, které život baví a zajímají se o svět kolem sebe.

1. 12. 2019 Sponzorovaný článek